Hakkımda

Esra Çelikel
  • Görev : Uzman Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı
  • Süre : 4 Yıl
  • Telefon : 05321628686
  • E-Posta : info@esracelikel.com

2016 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Lisans eğitimime devam ederken 2015 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Beslenme ve Diyetetik yüksek lisans porgramına başladım ve 2018 yılında mezun oldum.

Üniversite eğitimim süresince, İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları ve Metabolizma bölümünde, Anadolu Sağlık Merkezinde ( Johns Hopkins Medicine) toplu beslenme sistemleri ve yetişkin onkoloji, klinik nütrisyon, polikinik ve cerrahi bölümlerinde, Do&Co firmasında toplu beslenme sistemleri üzerine, Özel Gebze Yüzyıl Hastanesi ve Pendik Toplum Sağlığı Merkezinde de stajlarımı başarı ile tamamladım.

Üniversite eğitimim boyunca Anadolu'da Yemek Mutfak ve Beslenme Kültürü Sempozyumu ve Diyet Atölyesi II Çölyak Workshopunda düzenleme kurulunda görev aldım. Lisans tezimi "Vardiyalı Çalışan İşçilerin Beslenme Alışkanlıklarının İncelenmesi" ve yüksek lisans tezimi " Koroner Aterosklerozis Tanısı Alan Hastalara Nütrigenetik Yaklaşımlar ve Apo E Gen İncelemesi" üzerine tamamladım.

Anne çocuk beslenmesi, Bariatrik Cerrasi öncesi ve sonrası beslenme, Nütrigenetik, Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulaması ve sezgisel yeme gibi birçok konuda seminer, kurs ve kongrelere katıldım.

2018 yılında kısa bir süre SDM firmasında kurumsal ilişkiler uzmanı olarak görev aldım.

2020 yılı eylül ayından itibaren Özel Versa Hastanesinde çalışma hayatıma devam ediyorum.

Sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi üzerine online ve yüz yüze hizmet veriyorum.