2022 Beslenme Trendleri

2022 Beslenme Trendleri

2022 Beslenme Trendleri

Yaklaşık 2 senedir mücedele ettiğimiz pandemi dönemi ile birlikte yaşam süresi kadar sağlıklı geçirilen sürenin de ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Vücutta hastalık oluşumunu önlemek, kan şekeri dengesi, bağışıklığın desteklenmesi gibi sağlık kriterlerine dikkat edilerek sağlıklı yaşamın önemi daha da farkedilmiş olacaktır. Bununla birlikte sağlıklı diyet, yaşam tarzı ve gerekli durumlarda vitamin mineral takviyelerinine talepte artacaktır.

Uluslararası pazar araştırma ajansı Innova Market Insights'ın yayınladığı Shared Planet raporuna göre odak noktasının kişisel sağlıkltan küresel sağlığa kayacağı tahmin ediliyor. Bitki bazlı yenilikler, sağlıklı bağırsaklar ve azaltılmış atık gibi konular daha fazla önem kazanmaya başladı.

Güçlü bir bağışıklık ve bağışıklığı desteklemek artık rutinimiz olucak. Bunun içinde B vitamileri, Cvitamini, E vitamini ve D vitamini ile birlikte omega -3 yağ asitlerinin tüketimi artacakken, sağlıksız yağlar yani kalp ve damar sağlığına iyi gelmeyen yağların tüketimi iyice azalacaktır. Streste vücudumuzda bağışıklığımızı baskılayan en önemli unsurlardan birisidir. Vücudumuzun stresin zararlı etkisini ortadan kaldırmasına yardımcı olan, enerjiyi desteklediği, yorgunluğu azalttığı ve motivasyonu artırdığı bilinen adaptojenler (gingeng, çeşitli mantarlar vb.) gibi besin maddelerine olan talebin arttığını göreceğiz.

Sağlıklı atıştırmalıklara olan talep ve ilgi bu senede yine güncelliğini koruyacaktr.

Online sağlık hizmeteleri bu senede geçen sene gibi popülerliğini sürdürmeye devam edicektir. Online terapi ve danışmanlıklar, kongreler, seminerler ve toplantılar bu senede hayatımızda olmaya devam edecektir.

İnternette satılan her ürünün artık güvenilir olmadığı temiz ve doğru ürüne ulaşmanın gerçek kişi ve kuruluşlardan alışveriş yapmanın önemi bu sene daha da dikkat edilir hale gelecektir.

Tabi ki her zaman ve her şartta yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmek ilk hedefimiz olacaktır. Bununla birlikte yeterli miktarda egzersiz veya harekette her zaman hayatımızda olmalıdır.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın,

2022 güzel ve mutlu bir yıl olsun.